9 Interesanti fakti par tenisu

img

9 interesanti fakti par tenisu!

1. Garākā spēle - 2010. gadā Vimbldonā spēle starp John Isner un Nicolas Mahut ilga 11 stundas un 5 minūtes. Spēle ilga vairāk kā 3 pilnas dienas un Isners izcīnija uzvaru!

2. Īsākā spēle - 1922. gadā Vimbldonā Suzanne Lenglen (tremendous athlete who won 8 Majors) 23 minūtēs pieveica Molla Mallory ( star in her own right with 8 US Open titles).  Mallory actually took two games in the first set, but ultimately was disposed of rather quickly!

3. Ātrākā ATP Serve - Samuel Groth nav ATP top spēlētājs, bet 2012. gadā tika reģistrēts serves ātruma rekords - 263 km/h

4. Ātrākā WTA Serve - Sabine Lisicki 2014. gadā nominējās ātrākās serves nominācijai, kas bija 211 km/h, kas ir ātrāk kā lielākajai daļai vīriešu.

5. ATP & WTA cietā seguma tituli - Andre Agasi ir uzvarējis 40 āra cietā seguma turnīros un Chris Evert ir vinnējusi 53!

6. ATP & WTA māla seguma tituli - Pārsteidzoši, bet tieši argentīniešu spēlētājs Guillermo Vilas ir uzvarējis 47 turnīrus uz māla seguma. Iespējams, ka kādu dienu šobrīdējais māla segumu karalis Rafaels Nadals pārspēs šo rekordu. Sieviešu kategorijā tā atkal ir Chris Evert, uzvarot 66 māla kortu turnīrus!

7. ATP & WTA vienspēļu tituli - Jimmy Connor ir uzvarējis 109 vienspēlēs savas karjeras laikā un sieviešu vienspēlēs absolutā uzvarētāja ir Martina Navratilova ar 167 vienspēļu uzvarām.

8. Dubultspēļu tituli - Mike Bryan tikai ar 2 uzvarām vairāk ir pārspējis savu dvīņu brāli Bob Bryan, kopā uzvarot 107 dubultspēlēs, un šis uzvaru gājiens tikai turpina augt. Sieviešu kategorijā absolūtā uzvarētāja ir Martina Navratilova ar 177 uzvarām. Kopā Navratilova ir 344 uzvaras, kas ir par 100 uzvarām vairāk nekā jebkuram citam!

9. Vecākais spēlētājs - 37 gadus jaunais Ivo Karlovic ir šobrīd vecākais profesionālais tenisa spēlētājs. Ivo arī pieder garākā spēlētāja tituls - 2.11 cm. No sievietēm visvecākā profesionālā spēlētāja ir japāniete Kimiko Date - Krumm - viņai ir 45 gadi! 1996. gadā viņa pameta profesionālo sportu, bet 2008. gadā atgriezās profesionālajās aprindās!